21 marca – Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji –  w tym dniu pragniemy upamiętnić osobę zmarłego przed rokiem łomżyńskiego poety Henryka Gały i zachęcić do chwili refleksji nad jego twórczością.

21 marca – Światowy Dzień Poezji

poświęcony pamięci Henryka Gały

Światowy Dzień Poezji – to święto ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku, obchodzone corocznie 21 marca. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.
W tym dniu pragniemy upamiętnić osobę zmarłego przed rokiem łomżyńskiego poety Henryka Gały i zachęcić do chwili refleksji nad jego twórczością.

Zapraszamy do wysłuchania wierszy Henryka Gały w interpretacji młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, przyjaciół Poety oraz bibliotekarzy.

Amelia Andrychowska

„Tamten”

Beata Antoniuk

„Teatr oka mgnienia”