Podsumowanie projektu LibrAfrica 18.11.2021

Fotografie z podsumowania projektu LibrAfica, które odbyło się 18 listopada 2021 w Hali Kultury w Łomży

Podsumowanie projektu “LibrAfrica”

Projekt „LibrAfrica w Łomży”, mający dać dzieciom z regionów wiejskich w Afryce szanse na edukację, bądź poprawę jej jakości, został zrealizowany przez istniejącą od roku 2019 Fundację Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci ze Starych Kupisk, dzięki programowi Civic Europe Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku i we współpracy z partnerem merytorycznym, Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. Był realizowany od września do listopada w Szkole Podstawowej Nr 2, Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 10, Zespole Szkół Specjalnych, SP Konarzyce oraz Oddziale dla Dzieci MBP. Jego celem było przybliżenie uczestnikom sytuacji i problemów dzieci na kontynencie afrykańskim oraz pozyskanie wolontariuszy i propagowanie idei założenia tam kolejnej biblioteki, tym razem w małej wiosce w Tanzanii – pierwsza powstała w Rugando w Ugandzie w roku 2018.

Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci wraz z partnerem Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży podsumowała projekt “LibrAfrica w Łomży i okolicach”. Podczas wydarzenia zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu na najciekawszą książeczkę wykonaną  w ramach warsztatów. Nagrodę główną zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży Maja Jarzyło.  Inicjatywa Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci miała też wymiar charytatywny zebranie środków na budowę biblioteki w Magazno w Tanzanii. Podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród i certyfikatów uczestnikom oraz ich opiekunom odbyło się w Hali Kultury.