Grzegorz Kasdepke – 04.04.2022

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania autorskiego z Grzegorzem Kasdepke, które odbyło się 04.04.2022 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.

Fotorelacja

Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych, wieloletni redaktor naczelny magazynu Świerszczyk. Laureat wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za Kacperiadę otrzymał literacką nagroda im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. Książka Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń w 2003 r. otrzymała Nagrodę Edukacja XXI. W tym samym roku Kuba i Buba została nominowana do nagrody Bestseller-ek roku, a rok później do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2004 r. Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci otrzymał Nagrodę Edukacja XXI oraz nominację do nagrody Bestseller-ek roku. W 2006 r. książka Niesforny alfabet została Najlepszą Książką Roku w kategorii literatura dla dzieci plebiscytu Wirtualnej Polski. W 2012 r. książka Detektyw Pozytywka otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10-lecia kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. Książka W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków – White Ravens 2013. Nagroda literacka Fundacji Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ZIELONA GĄSKA dla książki Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury. Nagroda ZAiKS dla najlepszego pisarza dla dzieci w roku 2013. Kawaler Orderu Uśmiechu, Warszawa 2019.