Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

zaprasza na spotkanie z twórcą kanału „Historia Realna”

Piotrem Zychowiczem i jego gościem Jackiem Bartosiakiem, szefem Strategy&Future.

15 marca (środa) 2023 r. o godz. 18:00 w Filharmonii Kameralnej, ul. Zawadzka 1

Bezpłatne wejściówki można odbierać od czwartku 9 marca br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Długa 13) oraz w placówkach na terenie miasta. Odbiór osobisty, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

HISTORIA REALNA to niezależny kanał o historii, geopolityce i wojsku, który na serwisie YouTube ma prawie 520 tys. subskrybentów. Jego autorem jest Piotr Zychowicz, publicysta historyczny, były dziennikarz „Rzeczpospolitej” i były redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Autor wielu książek traktujących o tematyce historycznej,
w których przedstawia i analizuje alternatywne scenariusze dziejów Polski.

W łomżyńskim spotkaniu będzie mu towarzyszył Jacek Bartosiak, prawnik i publicysta zajmujący się geopolityką
i strategią. Jest założycielem i właścicielem think tanku „Strategy & Future” oraz współzałożycielem firmy „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych. W przeszłości był członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz prezesem spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest autorem wielu publikacji książkowych.

Razem z Piotrem Zychowiczem wydali książkę „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?” oraz E-Booka „Atak na Ukrainę! Czy Putin rozpętał III wojnę światową?”.

 

Skip to content