22 kwietnia 2023 r. odbyła się uroczysta gala 21. edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki. Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży

Pierwsze miejsce zdobyła pani Martyna Kulińska z Włocławka. Drugie miejsce i nagrodę ufundowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, zdobył zestaw wierszy autorstwa pani Aleksandry Grudzińskiej z Warszawy. Trzecią nagrodę otrzymała autorka zestawu tekstów pani Donata Witkowska-Kowal ze Starachowic.

Za wiersz o tematyce łomżyńskiej „Modliłem się ciszą“ przyznano Nagrodę Prezydenta Miasta Łomży panu Tadeuszowi Knyziakowi z Warszawy.

Konkursową galę uświetnił występ grupy “Czerwony Tulipan”, która świętowała 35. powstania. Olsztyński zespół znany jest z takich utworów jak: “Sekret kardynała Richelieu“, „Prosty jak zegarek świat“  czy „Jedyne co mam“.