Miło nam poinformować Państwa, że Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży otrzymała dofinansowanie do kontynuacji projektu “Łączy nas Kultura”.

Fundacja Świętego Mikołaja wyłoniła 32 partnerów lokalnych, z którymi będzie działać
w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja do końca grudnia tego roku.
Pomoc o wartości ponad 845 000 zł trafi do niemal 1700 dzieci z Ukrainy.

Program Przystań Świętego Mikołaja prowadzony jest od kwietnia 2022 roku. Ideą jest tworzenie bezpiecznych przestrzeni dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które schroniły
się w Polsce. W Przystaniach dzieci mogą rozwijać pasje, talenty, budować więzi, integrować
z rówieśnikami, uczyć języka polskiego, a także otrzymać wsparcie psychologiczne.

W pierwszym okresie działania Przystani Fundacja współpracowała z 62 lokalnymi podmiotami, przekazując w sumie 2,5 mln zł i docierając z pomocą do ponad 4000 dzieci.
W drugiej edycji podmiotów jest 32, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.

Niebawem przekażemy szczegóły działań projektu “Łączy nas Kultura. Edycja 2”, który będzie realizowany tak jak poprzednio w Filii Nr 6.