Kontynuując cykl spotkań pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży kolejny raz odwiedzili Klub Seniora przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży.

W trakcie spotkania 8 maja kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego p. Daniel Frąckiewicz przedstawił między innymi techniczne i merytoryczne aspekty funkcjonowania witryny internetowej łomżyńskiej biblioteki. Zaprezentowano architekturę informacyjną strony internetowej, zwracając szczególną uwagę na praktyczne kwestie związane z korzystaniem z treści, które na tej witrynie są zamieszczane.

Kolejnym etapem naszej prezentacji było przedstawienie zasobów regionalnych w polskich bibliotekach cyfrowych, a zwłaszcza zbiorów łomżyńskich w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej.

Na koniec p. Magdalena Semeniuk z Działu Udostępniania Zbiorów przedstawiła plany imprez i spotkań autorskich organizowanych przez książnicę łomżyńską w bieżącym miesiącu oraz omówili procedurę związaną z zapisem nowych czytelników biblioteki.

Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali prelegentów czego wyrazem były liczne pytania z ich strony dotyczące prezentowanych zagadnień.