Dzisiaj rano 9 listopada dotarła do nas smutna informacja o śmierci Pani Zofii Jaśkowskiej, dyrektor Biblioteki w latach 1985-1991. Urodziła się w Boczkach (gmina Grajewo). Ukończyła Liceum Pedagogiczne w Ełku, następnie studiowała na Wydziale Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Przez ponad dekadę pracowała w szkolnictwie na terenie powiatu grajewskiego, ucząc języka polskiego. Kolejne lata aktywności zawodowej związała z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Grajewie, gdzie przez 2 lata była instruktorem, a kolejne 9 dyrektorem. Od 1975 roku zaczęła swoją pracę w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łomży jako wicedyrektor ds merytorycznych, od 1985 została dyrektorem głównym aż do 1991 roku. Pani Zofia Jaśkowska była niezwykle aktywną osobą, pełniła 13 różnych funkcji społecznych m. in. w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich. Jej zaangażowanie doceniono przyznając liczne odznaczenia m. in.: Złoty Krzyż Zasługi, odznakę “Zasłużony Działacz Kultury”, “Za Zasługi dla Województwa Łomżyńskiego”, W artykule w 1987 roku w tygodniku “Kontakty” twierdziła, że “lubi swój zawód i pracę – gdyby raz jeszcze wybierała, też zostałaby bibliotekarką”.

Pracownicy biblioteki zapamiętają Panią Zofię Jaśkowską jako swojego dyrektora dbającego o instytucję, o rozwój biblioteki – z jej inicjatywy powstawały kolejne filie biblioteczne na terenie osiedla. Zapamiętają też troskę o pracowników i zaangażowanie społeczne. Zostanie na zawsze w naszej pamięci.

Szczegóły ceremonii pogrzebowej

Wystawienie ciała odbędzie się w Domu Pogrzebowym “Marczyk”

w dniu 10.11.2020 r. od godz. 16.30, w dniu 11.11.2020 od godz. 10.00.

Wyprowadzenie na Mszę Pogrzebową do kaplicy św. Józefa w Łomży

11.11.2020 r. o godz. 13.00,

po czym nastąpi pochowanie na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej w Łomży.