Oddział dla Dzieci MBP w Łomży

Zaproszeni goście czytają dzieciom teksty literackie o zwierzętach m.in.:

– p. Katarzyna Sobocińska – Nadleśnictwo Łomża

– p. Karolina Borawska – KMP w Łomży

– pracownik Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie

– p. Agnieszka Zielewicz – pszczelarz

– p. Milena Godlewska – czytelnik

Nagrane filmiki zostaną opublikowane na stronie internetowej Oddziału dla Dzieci www.bibliotekadladzieci.pl, profilu Facebook, na kanale Youtube MBP.

Quiz Co wiecie o zwierzakach – niezwyklakach. 15 pytań opublikowanych na stronie internetowej Oddziału dla Dzieci i profilu Facebook

Konkurs z mini nagrodami ph. Literacka szarada (zagadki, rebusy, logogryfy z tytułami tekstów literackich o zwierzętach) i opublikowanie na profilu Facebook.

W ramach zajęć dla najmłodszych czytelników ph. „Czytanie na śniadanie”, polecanie książek, przeczytanie fragm. książki Elmer i wyjątkowy dzień D. Mckee i opublikowanie na stronie internetowej Oddziału dla Dzieci i profilu Facebook.

W ramach zajęć plastycznych ph. „Coś z niczego” przygotowanie i realizacja pracy – Rajskie ptaki, zamieszczenie zdjęć i opisów na stronie internetowej Oddziału dla Dzieci profilu Facebook

W Filiach Nr 1, 2, 4, 6:

Bibliotekarze czytają dzieciom teksty literackie wybrane ze Złotej Listy książek polecanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, które mówią o zwierzętach, a przede wszystkim prezentują świat ich oczami. Nagrania zostaną opublikowane na stronie internetowej biblioteki.

Skip to content