Podsumowanie konkursu literackiego

Zapraszamy do lektury prac konkursowych oraz obejrzenia zdjęć z podsumowania konkursu literackiego „Czy warto być przyzwoitym człowiekiem?” – 17.11.2022 r.

Podsumowanie konkursu literackiego „Czy warto być przyzwoitym człowiekiem?” – 17.11.2022 r.

Rok 2022 uchwałą senatu został ogłoszony rokiem Władysława Bartoszewskiego. Chcąc uczcić wybitną i nietuzinkową postać profesora Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, ogłosiła konkurs literacki pod hasłem Czy warto być przyzwoitym człowiekiem? nawiązujący do wartości głoszonych przez Władysława Bartoszewskiego, który w swoich tekstach zawierał ciekawe i pouczające myśli.
Konkurs skierowany był do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Celem konkursu było zainteresowanie zagadnieniami dotyczącymi etyki , kształtowanie wrażliwości społecznej, zwrócenie uwagi na wieloaspektowość pojęcia przyzwoity oraz poznanie twórczości i osiągnięć Władysława Bartoszewskiego. Poprzez konkurs chcieliśmy zachęcić młodzież i dorosłych do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.
Komisja w składzie:
Wiesława Czartoryska – właścicielka agencji wydawniczej Od Akapitu,
Wawrzyniec Kłosiński – redaktor naczelny Wiadomości Łomżynskich, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej,
Donata Bilda- nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Marcin Olszewski
II miejsce – Anna Tarnacka
III miejsce – Emilian Kudyba

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

Zapraszamy do lektury

Życiowa szansa – Marcin Olszewski