„Czytamy z Sercem” akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem” skierowanej do szkół, bibliotek oraz innych instytucji oświatowych, której partnerem jest  Fundacja Serce dla Dziecka. Fundacja działa na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca, troszczy się o serca młodych ludzi i szerzy wiedzę, jak o nie dbać. Finał akcji „Czytamy z Sercem” miał miejsce 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Organizatorami akcji są Małgorzata Ficoń (bibliotekarka) wraz ze Szkołą Podstawową nr 33 w Bytomiu
i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło 199 placówek (szkół, bibliotek publicznych i pedagogicznych oraz innych instytucji), które przeprowadziły wybrane działania dla niemal 15 tysięcy Czytelników.

Filia Nr 2 oraz kierująca nią p. Agnieszka Chrostowska otrzymały oficjalne podziękowania
od organizatorów za koordynowanie lokalnych działań prowadzonych w ramach 2. edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej “Czytamy z Sercem”.