Dni Literatury Dziecięcej

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Joanna Olech – autorka popularnych książek dla dzieci gościła 12 kwietnia w naszej bibliotece. W Filii Nr 6 spotkała się z uczniami trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 10, którzy mieli ogromne szczęście, bowiem tylko dwa takie spotkania miały miejsce  w Łomży, drugie w Filii Nr 1 z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 5.  Było mnóstwo zagadek i “trudnych” pytań, dużo radości oraz słodkości, a czas minął niepostrzeżenie. Kto nie zna Miziołków czy Pompona, mógł nadrobić zaległości, a my zapraszamy do biblioteki po książki autorki. Dziękujemy za fantastyczne chwile!

Joanna Olech w bibliotece

12 kwietnia w naszych placówkach, w Filii Nr 1 i Filii Nr 6 gościliśmy znaną pisarkę i ilustratorkę – Joannę Olech. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej Szkół Podstawowych nr 5 i nr 10.
Joanna Olech, autorka rewelacyjnej ” Dynastii Miziołków”, serii przygód radosnego smoka Pompona oraz wielu innych przezabawnych, fantastycznych książek dla dzieci i młodzieży. Za swoja twórczość i ilustracje do książek zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.
W trakcie spotkania Joanna Olech, w niezwykle interesujący sposób prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki. Opowiadała, jak została pisarką oraz o tym, jak tworzyła bohaterów swoich książek i z czego czerpała swoją inspirację dla ich przygód. Zaznaczyła przy tym, że aby napisać książkę nie potrzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, pisarzem może zostać każdy, bez względu na wiek i niezależnie od kwalifikacji, wykonywanego zawodu.
Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali również czytanych przez pisarkę krótkich fragmentów książek, „Dynastii Miziołków” i „Tarantuli, Klopsa i Herkulesa”. Wielką atrakcją była przywieziona przez panią Joannę, wykonana na szydełku smocza rodzina, którą otrzymała od wiernej czytelniczki Pani Joanna jest niezwykle energiczna, otwarta. Podczas spotkania nawiązała świetny kontakt z dziećmi. W zabawny i humorystyczny sposób zachęcała dzieci do rozmowy, które aktywnie brały udział w zabawach, zgłaszały się do konkursów i odgadywania zagadek. Dzieci wykazały się też kreatywnością, zaprezentowały się w konkurencji opowiadania wymyślanych na bieżąco historii o smokach. Nagrodą były gromkie brawa dla autorów najciekawszych historyjek oraz słodkie niespodzianki.
Spotkanie z Joanną Olech miało charakter zabawowo-edukacyjny, przebiegło w wspaniałej atmosferze. Było energetycznie i fantastycznie!
Uczniowie mogli zakupić książki autorki. Tradycyjnie to wyjątkowe spotkanie zakończyła kolejka po autografy z „miziołkową” lub „pomponową” pieczątką oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcia.