Zapraszamy na spotkanie autorskie z aktorem

Andrzejem Beyą-Zaborskim

23 listopada (czwartek) 2023 r. o godz. 18.00 w Hali Kultury

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kędziora – współautor książki “U Pana Boga na dywaniku”

Andrzej Beya-Zaborski – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, także reżyser teatralny. Absolwent PWST w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1978 roku aktor Białostockiego Teatru Lalek. Szerszej widowni znany przede wszystkim z roli komendanta policji w kultowej serii filmów „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą” w reżyserii Jacka Bromskiego. Wystąpił w ponad pięćdziesięciu produkcjach filmowych i serialowych, a także w niezliczonej liczbie spektakli teatralnych. Od dziecka związany z Białymstokiem i zakochany w Podlasiu – jak się zdaje z wzajemnością.