telefon: 86 216-54-81 / email: biblioteka@mbp-lomza.pl

E-zbiory

Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy.

Walt Whitman

Legimi

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży w ramach Podlaskiego Konsorcjum przystąpiła do wypożyczalni e-książek LEGIMI, dzięki któremu możemy zaoferować Czytelnikom bezpłatne korzystanie z platformy LEGIMI. Do Państwa dyspozycji jest ponad 320.000 książek do czytania w wersji elektronicznej (kryminały, fantastyka, romanse, sensacja, thriller, horror, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych, publikacje popularnonaukowe – baza tytułów jest ciągle rozbudowywana). Baza Legimi zawiera 240.000 e-booków oraz 80.000 audiobooków i synchrobooków (stan na koniec 2023 r.).

REGULAMIN DO POBRANIA  REGULAMIN LEGIMI

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do LEGIMI? REGULAMIN DO POBRANIA

  1. Być zarejestrowanym Czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
  2. Osobiście przyjść do wypożyczalni głównej ul. Długa 13, lub wysłać e-mail pod adres legimi@mbp-lomza.pl pierwszego dnia roboczego miesiąca od godziny 9.00.
  3. Bibliotekarz wyda Kod WYŁĄCZNIE zarejestrowanym czytelnikom. Czytelnicy z nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi wobec Biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności.
  4. Bibliotekarz wyda unikalny kod PIN z miesięcznym okresem ważności, umożliwiający dostęp do wirtualnej czytelni LEGIMI.
  5. Każdy czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy LEGIMI.

Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

  1. Wejść na stronę: legimi.pl/podlaskie, podać otrzymany od biblioteki kod i założyć darmowe konto.
  2. Pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.
  3. Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.

Można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).

Ważne! Wypożyczonych ebooków nie przeczytamy na Kindle.

Kody wydawane są każdego 1. roboczego dnia miesiąca.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN DO POBRANIA REGULAMIN LEGIMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacji o zasadach działania serwisu LEGIMI udzielamy pod adresem kkonopka@mbp-lomza lub wypozyczalnia@mbp-lomza.pl

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: support@legimi.com.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w Bibliotece partnerskiej udostępnia pracownikom naukowym, studentom oraz wszystkim zainteresowanym korzystaniem z zasobów wiedzy cyfrowej bazy publikacji naukowych obejmującej podręczniki naukowe, czasopisma naukowe, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, ul. Długa 13 (p. 210).
Czytelnik, który złoży stosowne oświadczenie otrzyma login i hasło do konta, a po zalogowaniu będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji w systemie ACADEMICA. Publikacje chronione prawem autorskim można czytać po dokonaniu rezerwacji na dedykowanym terminalu.

Zapraszamy!

Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA

Oświadczenie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA

Skip to content