telefon: 86 216-54-81 / email: biblioteka@mbp-lomza.pl

Projekty

Jeśli chce się wejść w świat kogoś nieznajomego, jakie może być lepsze wprowadzenie niż jego biblioteka?

Éric-Emmanuel Schmitt, Papugi z placu d’Arezzo

Projekt “Łączy nas Kultura”
Projekt “Łączy nas Kultura”

Nasza biblioteka pozyskała dofinansowanie Fundacji Świętego Mikołaja, która od trzech lat prowadzi stałe działania na rzecz dzieci z Ukrainy i chce stworzyć w Polsce sieć przyjaznych miejsc, w których dzieci z Ukrainy będą mogły spędzać czas, uczyć  się, bawić,...

czytaj dalej
Ku Niepodległej #Łomża
Ku Niepodległej #Łomża

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży rozpoczęła realizację kolejnego projektu, dofinansowanego ze środków zewnętrznych. Ku Niepodległej # Łomża to cykl wydarzeń adresowanych do szerokiego gremium odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Obejmują one...

czytaj dalej
Projekt “LibrAfrica”
Projekt “LibrAfrica”

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży współpracuje z Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Dzieci, fundacją, która skupia głównie młodych ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla innych. Misją Instytutu jest pomnażanie dobra poprzez dzielenie się nim z innymi.

czytaj dalej
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży otrzymała dofinasowanie w wysokości 42.000,00 na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków. Kwota wkładu...

czytaj dalej
Łomżyński Bastion 1920 – spacer po zabytkowym cmentarzu w Łomży – 5.10.2020
Łomżyński Bastion 1920 – spacer po zabytkowym cmentarzu w Łomży – 5.10.2020

Czwarte spotkanie z cyklu “Łomżyński Bastion 1920” odbyło się na łomżyńskim zabytkowym cmentarzu. Spacer szlakiem pamięci pozwolił uczniom klasy piątej Szkoły Podstawowej Nr 5 poznać miejsce wiecznego spoczynku uczestników wydarzeń 1920 r. Młodzież porządkowała groby, zapaliła znicze pamięci i złożyła wiązanki na pomnikach łomżyńskich obrońców wolności m. in. Jerzego Sawy-Sawickiego, dowódcy 33 Pułku Piechoty podczas wojny polsko-bolszewickiej.

czytaj dalej
2020 – MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK
2020 – MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Mała Książka–Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, która przypomina
o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z  dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

czytaj dalej
Łomżyński Bastion 1920 – spotkanie 3 – fotorelacja
Łomżyński Bastion 1920 – spotkanie 3 – fotorelacja

Za nami trzecie spotkanie w ramach projektu “Łomżyński Bastion 1920”. Obejmowało ono obejrzenie wystawy “Łomża 1920” w Muzeum Północno-Mazowieckim. Następnie historyk Adam Sokołowski w barwny sposób przybliżył historię najważniejszych zabytków łomżyńskiej starówki oraz opowiedział wiele mało znanych ciekawostek o naszym grodzie.

czytaj dalej
Łomżyński Bastion 1920 –  spotkanie drugie – Fotorelacja
Łomżyński Bastion 1920 – spotkanie drugie – Fotorelacja

Drugie spotkanie w ramach projektu “Łomżyński Bastion 1920” odbyło się w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora – w miejscu, w którym przebywał podczas swojego pobytu w Łomży, Marszałek Józef Piłsudski. Następnie uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej Nr 5 mieli okazję obejrzeć cenne zbiory Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów oraz wystawę w Galerii Sztuki Współczesnej.

czytaj dalej

Media społecznościowe

Pozostałe informacje o działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży znajdziesz na naszych kontach w mediach społecznościowych.

Skip to content