Czerwony Bór’44. Chwała Bohaterom – projekt historyczny

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów tworzenia wielkoformatowej gry planszowej oraz wykładu historyka Leszka Żebrowskiego w ramach projektu Czerwony Bór`44.

Fotorelacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży rozpoczyna kolejny etap realizacji projektu “Czerwony Bór’44 Chwała Bohaterom!”. Za nami pierwszy dzień warsztatów tworzenia wielkoformatowej gry planszowej opartej na kanwie wydarzeń historycznych z 23 czerwca 1944 r. w Czerwonym Borze.

Nad zadaniami do gry pracuje młodzież z kl. IV F III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży pod kierunkiem pani Justyny Dominiak, trenerki Good Culture. Uczestnicy warsztatów poznawali mechanikę prezentowanych gier planszowych. Testowali w praktyce gry: “Farmer”, “Grzybobranie”, “Cinkciarz”, “Kolejka”, “Pędzące żółwie”. Na podstawie przeprowadzonych rozgrywek młodzież dokonała analizy gier pod względem: konstrukcji fabuły, szaty graficznej, poziomu trudności zadań.

Tego samego dnia, historyk Leszek Żebrowski wygłosił prelekcję na temat genezy i przebiegu wydarzeń z 23 czerwca 1944 r. w kompleksie leśnym Czerwonego Boru. Prelegent to autor wielu publikacji historycznych, którego ojciec por. Franciszek Żebrowski, ps. „Wyd” walczył w bitwie w Czerwonym Borze. Wykład przyciągnął spore grono zainteresowanych słuchaczy, wśród nich była młodzież szkolna, seniorzy i pasjonaci historii.