Przyroda wierszem pisana

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu recytatorskiego “Przyroda wierszem pisana” (klasy 5-8), który odbył się 17.04.2024 w Hali Kultury w Łomży.

“PRZYRODA WIERSZEM PISANA” (klasy 5-8)

Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Przebiegał w dwóch etapach i obejmował dwie grupy wiekowe. 16 kwietnia występowali recytatorzy klas 1 -4 a dziś, 17 kwietnia, wystąpili uczniowie klas 5 – 8. Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, które wyłoniły maksymalnie pięcioro reprezentantów w każdej grupie wiekowej.

Dziś wystąpiło 32 recytatorów ze szkół z powiatu: ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie, Drozdowie, Kupiskach,, Przytułach, Starym Bożejewie, Śniadowie, Wiźnie oraz Łomży – SP nr 1, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 9 oraz SP nr 10.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego utworu związanego z przyrodą. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Agnieszki Frączek, Władysława Dzięgały, Hanny Łochockiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima.
W obu kategoriach wiekowych publiczność miała możliwość wyboru swojego faworyta przyznając Nagrodę Publiczności.
Oceny prezentacji recytujących dokonało jury w składzie:
Pani Dorota Przestrzelska – bibliotekarka I Liceum Ogólnokształcące w Łomży
Pani Magdalena Sinoff – muzyk, dyrygent, logopeda medialny, szefowa Studia Wokalnego eMDek, które obchodzi 25 lat działalności artystycznej, działającego przy Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży
Pan Wawrzyniec Kłosiński – Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
Pani Anna Kamińska – polonistka, bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży
Po wysłuchaniu 32 recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Maja Kazimierczuk – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
II miejsce – Maja CieślakSzkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
III miejsce – Anastazja Duchnowska – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
Jury przyznało również wyróżnienia:
Amelia PiórkowskaSzkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Karolina Szypulska – Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie
Kacper ŻebrowskiSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach
Lena Ulińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
Nadia Majkowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Natalia Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
Zofia Dudkiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Nagrodę Publiczności w wyniku głosowania otrzymała Katarzyna Dziedzicka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kupiskach
Nagrodę specjalną ufundowaną przez I Liceum Ogólnokształcące w Łomży im. Tadeusza Kościuszki w Łomży otrzymała Kornelia Bajno – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
Przesłuchania recytatorskie uświetnił występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkole Mali Odkrywcy pod opieką Pani Ewy Baczewskiej i Joanny Papież.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział.