100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej

100. rocznica urodzin
Wisławy Szymborskiej

Wisława Szymborska decyzją Senatu RP została patronką roku 2023, bowiem 2 lipca przypada setna rocznica jej urodzin. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza do obejrzenia wystawy książek w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym (pokój 212). Prezentowane w gablotach wydawnictwa to zarówno dzieła noblistki, jak też poświęcone jej biografie, czy książki zawierające zbiory listów i kolaży. Poniżej przybliżamy zawartość wybranych książek, odsłaniających postać poetki i analizujących jej twórczość.
Rok Szymborskiej to wspaniała okazja do powrotu do dzieł laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku. Jej słowa, jej wiersze były z nami nieustannie, wciąż wydawane na nowo – w osobnych tomikach oraz rozmaitych zbiorach.
Warto też dodać, że Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zorganizowała konkurs poetycki na limeryk inspirowany twórczością poetki. Zwycięskie wiersze również będzie można odnaleźć na naszej wystawie w bibliotece.
Prezentacja dotycząca Wisławy Szymborskiej autorstwa Michał Rusinka.