2020 – MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – kolejna edycja projektu skierowana do dzieci w wieku od 3 do 6 lat Mała Książka–Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, która przypomina
o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z  dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:
• Książka „Pierwsze wiersze dla…” starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak
i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.
• Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
• Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Tegoroczna edycja kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek rozpoczyna się z początkiem października 2020 roku.
Zapraszamy wszystkich Małych Czytelników w  wieku przedszkolnym z roczników 2014-2017 wraz z rodzicami do placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
ORGANIZATORZY: Instytut Książki, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży

REGULAMIN Mała Książka – Wielki Człowiek

Skip to content