7. edycja ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek odbędzie się 9 października

pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

To wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Czas pandemii pokazał, jaką ważną rolę pełni czytanie, a lokalne biblioteki stawały się źródłem nie tylko książek, ale także szeroko pojętej kultury.

W nawiązaniu to tegorocznego hasła „Czytanie wzmacnia” Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przygotowała szereg atrakcji dla swoich czytelników m. in.:

KIERMASZ KSIĄŻEK  – parter biblioteki  – godz. 15:00-20:00

WZMOCNIJ BIBLIOTEKĘ – przynieś i podaruj przeczytane książki – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Długa 13

WITAMINOWE PRZYJĘCIE – owoce i warzywa w roli głównej  – godz. 15:00-21:00 – Wypożyczalnia, ul. Długa 13

STREFA GIER KOMPUTEROWYCH – godz. 15:00 – 21:00 – Czytelnia, ul. Długa 13

JAK WZMOCNIĆ SWÓJ ORGANIZM – SPOTKANIE Z DIETETYKIEM Darią Anną Siwirykow-Chrzanowską –  godz. 17:00 – Czytelnia, ul. Długa 13

ZABAWY W KOSMICZNE SPRAWY – spotkanie dla zainteresowanych astronomią – Oddział dla Dzieci, ul. 3 Maja 6A

TRENUJ Z NAMI – z bajkowymi postaciami – zabawa ruchowa 19:00 – 19:30
TURBODOŁADOWANIE NA MAGICZNYM DYWANIE – zabawa interaktywna – 19:30 – 21:00

Filia Nr 2, ul. Księżnej Anny 2

CO SIĘ DZIEJE NOCĄ W LESIE? – spotkanie z dyrektorem ŁPKDN – godz.19:00

MUZYCZNY MISTRZ – spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem – godz. 20:00