Wystawa

105 rocznica urodzin Hanki Bielickiej

Wystawa

Hanka Bielicka (właściwie Anna Weronika Bielicka) przez ponad sześćdziesiąt lat swojej aktywności zawodowej kształtowała oblicze polskiej kultury: estrady, kabaretu, teatru, radia telewizji, filmu i mody. W szczególny sposób przeniosła do codzienności Polski Ludowej klimat międzywojennego aktorstwa. Bielicka, którą łatwo było rozpoznać dzięki unikatowemu głosowi i charakterystycznym kapeluszom w swoim przesłaniu artystycznym dążyła do tego, żeby ludzie spoglądali na świat bardziej optymistycznie. Z Łomżą związane było jej dzieciństwo i wczesna młodość.

Z okazji 105 rocznicy urodzin Honorowej Obywatelki Miasta Łomży, Dział Informacyjno-Bibliograficzny zaprezentował wystawę książek i artykułów z czasopism dokumentujących jej karierę artystyczną. W 2005 roku została wyróżniona Złotym Medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Artis.