zaprasza na spotkanie autorskie

z księdzem Jerzym Sikorą

16 czerwca (piątek) 2023 r. godz. 17.00

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży (ul. Długa 13, II piętro)

Spotkanie promujące książkę „Życie bez karnawału. Szkice krytycznoliterackie”

Jerzy Sikora – ksiądz rzymskokatolicki, homiletyk, historyk literatury, krytyk literacki, eseista i poeta. Profesor w Katedrze Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej UKSW w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Homiletów Polskich. Od 2000 pracownik naukowy UKSW, od 2014 profesor nadzwyczajny tejże uczelni. Autor licznych  monografii m. in.: Londyńska grupa literacka „Merkuriusza” i „Kontynentów (2000), Życie bez karnawału (2022) jest zbiorem szkiców krytycznoliterackich. Działalność naukową łączy z uprawianiem literatury, głównie poezji. Za działalność naukową i literacką otrzymał wiele nagród, m.in. Nagrodę Brata Alberta, Nagrodę Literacką im. Józefa Czechowicza, Medal i Nagrodę Zygmunta Glogera.