Minął wrzesień, więc ogłaszamy wyniki konkursu Czytelnik Miesiąca.
Miło nam poinformować, że laureatką została czytelniczka Filii Nr 2 i Oddziału dla Dzieci –
Pani Ewa Gładysiak wraz ze swoją córeczką Mają.

Oto krótki tekst, który przesłała nam wrześniowa laureatka:

Dzisiejszy telefon z Miejskiej Biblioteki bardzo mnie zaskoczył – okazało się, że zostałam Czytelnikiem Miesiąca, ale właściwie tytuł ten należy podzielić na nas dwie – mnie i moją córeczkę Maję. Muszę szczerze przyznać, że wszystkie wypożyczone pozycje są właśnie dla niej.

W związku z tym, że nasza domowa biblioteczka zaczęła robić się “niewystarczająca” zaprowadziłam córkę do Biblioteki Filia nr 2, gdzie znalazłyśmy brakujące książeczki z naszych ulubionych serii, a dzięki katalogowi online zamawiamy sobie książki, których aktualnie nie ma w bibliotece i tak właśnie trafiłyśmy do Biblioteki z Oddziałem dla Dzieci.

Moja 3-latka najbardziej uwielbia czytać o codziennych sprawach małych bohaterów oraz ich przygodach. Maja ma już kilka swoich ulubionych postaci m.in. Jadzię Pętelkę i jej brata Stasia, Franię, Pucia, oraz tych bajkowych takich jak Kicia Kocia i Świnka Peppa. Oprócz wcześniej wspomnianych ostatnio ulubione pozycje, które przez kilka dni obowiązkowo czytałyśmy przed snem to “Skwaszone winogrono” oraz „Słodkie bajeczki”.

Jestem dumna z mojej małej czytelniczki, że tak chętnie i regularnie chce chodzić do biblioteki i słuchać czytanych książeczek. Wspieram ją w tym, bo wiem, że czytanie książek wpływa pozytywnie na jej rozwój i wyobraźnię. Cieszę się, że dzięki tak bogatym zbiorom biblioteki możemy sobie pozwolić na sprawdzenie różnorodnych pozycji.

Ewa Gładysiak

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Pakiet naszych nagród już trafił do laureatki.