Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży w łączyła się 11. edycję ogólnopolskiego Projektu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ph. “Weekend seniora z kulturą”.

W sobotę 5 października w Filii Nr 2, odbyło się spotkanie ph. “O Kurpiach przy kawie”. Prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną poprowadziła Pani Grażyna Hutnik, która zabrała seniorów zgromadzonych przy aromatycznej kawie w podróż po niezwykle barwnej, muzykalnej, o bogatym dziedzictwie – krainie miodem płynącej – Kurpiowszczyźnie.

W Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży seniorzy wzięli udział w międzypokoleniowych warsztatach “Coś z niczego”.

Ponadto, seniorzy zwiedzili wystawę zdjęć i pamiątek związanych z uczestnikami bitwy w Czerwonym Borze 1944 r. przygotowanej w ramach Projektu “Czerwony Bór ’44.Chwała Bohaterom” realizowanej z ogólnopolskiego programu Patriotyzm Jutra Edycja 2024.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.