Przyłączyliśmy się do kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki.
Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do zapisania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji, która będzie początkiem ich czytelniczej przygody na całe życie! Czekają na Was książka w prezencie oraz Karta Małego Czytelnika.  Przedszkolak, który dołączy do akcji, za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.
Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć czytać.
—————————————————–
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana przez Instytut Książki ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kampania została przygotowana w związku
z ogólnopolską akcją, w ramach której specjalne Wyprawki Czytelnicze są przekazywane: rodzicom nowo narodzonych dzieci w szpitalach położniczych, dzieciom w wieku przedszkolnym w bibliotekach publicznych, pierwszoklasistom w szkołach podstawowych w całej Polsce.