Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza do kolejnej – piątej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. W poprzednich edycjach kampanii Fundacji „Dbam o Mój Zasięg”, wzięło udział kilka tysięcy instytucji z Polski i zagranicy, których uczestnicy wysłali ponad 3 miliony kartek do swoich bliskich oraz osób samotnych i potrzebujących.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży od trzech lat rozdaje bezpłatne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami można przesłać najbliższym albo wręczyć osobom samotnym, sąsiadom. Gest ten podkreśla wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych okazaniem serca i życzliwej pamięci w przedświątecznym czasie do biblioteki głównej i wszystkich filii bibliotecznych.

Przypominamy DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
Skip to content