W tym wyjątkowym roku już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziła najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej Organizatorzy postanowili nie rezygnować z gali Rankingu Bibliotek, jednak sama uroczystość przebiegła zupełnie inaczej niż dotychczas – jej formę i przebieg dostosowano do możliwości wynikających z aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Od 10 lat organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

W tym roku triumfowało Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów, na drugim miejscu znalazła się Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach, na trzecim zaś zeszłoroczny laureat: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego.

Piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu przypadło Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu, od wielu lat liderowi w województwie podlaskim. Pani Dyrektor Wiesławie Kłosińskiej i całemu zespołowi serdecznie gratulujemy!

Skip to content