Do zbiorów Biblioteki została przekazana w darze książka autorstwa Czesława Xawerego Jankowskiego pt. „Sto procent”. Książkę podarował nam Pan Zbigniew Dzido z Dęblina.
“Sto procent” to powieść obyczajowa, której akcja rozgrywa się w środowisku finansowo-przemysłowym Polski międzywojennej.
Publikacja ta jest szczególnie dla nas cenna, ponieważ została wydana w 1936 roku w Łomży nakładem Biblioteki Dobrych Książek.
W zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży posiadamy 23 książki z tej serii (wszystkie wydane w okresie międzywojennym).
Książka otrzymana dzięki uprzejmości darczyńcy uzupełni posiadane zasoby tej łomżyńskiej serii oraz wzbogaci księgozbiór regionalny naszej Biblioteki.
Z książek tych można skorzystać w Czytelni przy ul. Długiej 13.

Podziękowania kierujemy również do Pani Magdalenie Krasuskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie za życzliwość i pośredniczenie w przekazaniu publikacji