Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ogłasza konkurs plastyczny

ph. „Cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa… ”

pod patronatem Nadleśnictwa Łomża z okazji Dnia Drzewa obchodzonego 10 października

Konkurs ma być inspiracją do pogłębienia wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat otaczającego środowiska naturalnego i zwróceniem uwagi na rolę drzew w ekosystemie.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dowolną płaską techniką malarską, której tematem będzie drzewo.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
  3. Praca konkursowa powinna być wykonana dowolną płaską techniką malarską (akwarela, farby plakatowe, akrylowe, gwasz, kolaż, batic) umożliwiającą jej ekspozycję w antyramach.
  4. Prace mogą wykorzystywać typowe dla regionu i kraju  drzewa (iglaste, liściaste, użytkowe).
  5. Format pracy jest dowolny, ale nie powinien przekraczać wymiarów: 90 cm (pion) 65 cm (poziom).
  6. Na odwrocie pracy należy zamieścić następujące informacje:
  • tytuł pracy,
  • imię i nazwisko
  • nazwę szkoły i klasy,
  • nr telefonu lub e-mail opiekuna.
  1. Należy podać nazwę gatunkową drzewa (np. dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, itp.) oraz jego lokalizację (miejscowość, kraj).
  2. Do pracy powinna zostać dołączona karta zgłoszeniowa wypełniona i podpisana przez autora oraz rodzica lub opiekuna prawnego. Prace bez karty zgłoszeniowej nie będą oceniane.
  3. Prace można składać osobiście lub przesłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna
    w Łomży Filia Nr 1, ul. Polna 16, 18-400 Łomża w terminie do 11 października 2024 r.
  4. Oceny prac dokona komisja powołana przez Organizatora konkursu w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I- IV i klasy V- VIII).

Dla laureatów przewidziano nagrody i wyróżnienia.

Ogłoszenie  wyników  i  wręczenie  nagród  nastąpi  w  Filii  Nr  1  MBP w  Łomży, ul. Polna16,

w dniu 24 października 2024 r. (czwartek) o godz. 12:00.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Nagrodzone prace prezentowane będą w siedzibie Filii Nr 1 przy ul. Polnej 16 oraz na stronie internetowej MBP w Łomży (www.mbp-lomza.pl).

Informacje o konkursie uzyskać można pod numerem telefonu 86 212 50 29.

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa