Od 23 kwietnia – dnia, który na całym świecie znany jest jako światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, nasza biblioteka nagradza najaktywniejszych czytelników w rankingu CZYTELNIK MIESIĄCA. Jest to możliwe dzięki wdrożonemu na początku roku nowemu systemowi SOWASQL, który daje możliwość wygenerowania zestawienia najaktywniejszych czytelników. Cieszymy się, że w dobie cyfryzacji i nowych technologii są wśród nas miłośnicy tradycyjnej formy czytania.
Podsumowując wszystkie comiesięczne zestawienia wyłoniliśmy CZYTELNIKA ROKU 2021.
Miło nam poinformować, iż w kategorii do lat 14 tytuł ten przypadł Julii Jarnutowskiej, zaś wśród czytelników dorosłych zwycięstwo odniosła pani Janina Picewicz-Znosko.
Młoda laureatka ma 11 lat i jest uczennicą 5 klasy Szkoły Podstawowej w Jarnutach. Naszą czytelniczką jest od 2019 roku. Julka jest miłośniczką kotów, dlatego chętnie sięga po książki o tematyce przyrodniczej, ale również przygodowej, historycznej i o zabarwieniu humorystycznym.
Pani Janina Picewicz-Znosko  napisała o sobie: „Moja przyjaźń z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży zaczęła się w latach 90. Od tego czasu jestem stałą czytelniczką. Lubię czytać, ponieważ wtedy odrywam się od codzienności, przechodzę w zupełnie inny świat niezależnie jaką książkę czytam. Każdy gatunek daje nam coś innego, dreszczyk emocji, łzy w oczach, mądrości życiowe. Moimi ulubionymi autorami są m.in.: Daniel Silva, Chris Carter, Mieczysław Gorzka, Hanna Greń”.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom. Życzymy, aby pasja czytania towarzyszyła w ich dalszym życiu.
Konkurs Czytelnik Miesiąca będziemy kontynuować w tym roku, zapraszamy więc do naszych placówek i wypożyczania książek, a my deklarujemy stały dopływ nowości wydawniczych!
Julia Jarnutowska
Pani Janina Picewicz-Znosko
Skip to content