Po raz 22. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży organizuje w kwietniu Dni Literatury Dziecięcej. W tym czasie w naszych placówkach realizowanych jest szereg imprez o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym adresowanych do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Będą to m.in.: zagadki literackie, spotkania z gośćmi ph. Książki naszego dzieciństwa, lekcje biblioteczne, zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia makramy, warsztaty wielkanocne oraz konkursy: plastyczne, czytelnicze, recytatorskie.

W czasie obchodów Dni Literatury Dziecięce będziemy też promować  czytelnictwo, bo niewątpliwie przynosi ono wiele korzyści nie tylko najmłodszym. Rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także pozwala przeżywać fantastyczne przygody. Naszych czytelników serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie. Pierwszym gościem będzie znana  autorka popularnych książek o przygodach Pompona i Dynastii Miziołków – Joanna Olech. Na spotkania zapraszamy 12 kwietnia do Filii Nr 1 (ul. Polna 16) i Filii Nr 6 (ul. Małachowskiego 1 lokal 3). W ostatnim tygodniu kwietnia w Filia Nr 2 przy ul. Księżnej Anny 2 gościć będziemy Anielę Cholewińską-Szkolik, równie popularną autorką książek dla dzieci.

W dniach 20-21 (czwartek-piątek) o godz. 10:00 w Hali Kultury na Starym Rynku odbędą się przesłuchania uczestników konkursu recytatorskiego Powiedz to jeszcze raz – wiersze trudne w wymowie skierowanego do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Dni Literatury Dziecięcej na stronie MBP w Łomży
oraz w każdej z naszych placówek.

Program do pobrania

DNI LITERATURY DZIECIĘCEJ 2023

Skip to content