Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży jest beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2020”.

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W tegorocznej, ósmej już edycji programu, wnioski o dofinansowanie złożyły 652 biblioteki. Wśród rozpatrzonych pozytywnie, znalazł się też wniosek MBP w Łomży.

W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 28.500 zł zakupiono 10 zestawów komputerowych all in one. Komputery te zastąpią najbardziej wyeksploatowane urządzenia użytkowane dotychczas w naszej bibliotece, co w znacznej mierze przyczyni się do usprawnienia obsługi czytelników i większego dostępu użytkowników do szybkiego Internetu.