Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, które zakorzeniło się w naszej kulturze już na dobre! Tego dnia pustoszeją półki ze słodyczami a w kwiaciarniach ustawiają się długie kolejki Panów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, w sposób szczególny, w tym roku chce celebrować to święto. Kwiaty i słodycze to miły, ale ulotny akcent. My postanowiliśmy podarować coś więcej – możliwość wzięcia dodatkowego dnia wolnego na badania w kierunku chorób nowotworowych. Zgłosiliśmy swój akces do akcji #WeźWolneOdRaka organizowanej przez Fundację “L”. Dzień wolny na badania będzie przysługiwał osobom zatrudnionym w bibliotece na podstawie umowy o pracę. Dodatkowy dzień urlopu wypoczynkowego będzie można wykorzystać na wykonanie badań z zakresu profilaktyki onkologicznej. Co ważne, z tego przywileju będą mogli również skorzystać panowie.

Akcja #WeźWolneOdRaka ruszyła 1 października 2020 r. Jej inicjatorem jest Fundacja L. Kampania informacyjno-społeczna ma na celu propagowanie regularnego wykonywania badań profilaktycznych zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn.

Słodki upominek i życzenia od męskiej części naszej bibliotecznej załogi

 

Skip to content