Miło nam poinformować, że czytelnikiem miesiąca w lipcu została pani Elżbieta Rożniatowska – na co dzień korzystająca ze zbiorów Filii Bibliotecznej Nr 4 przy ul. Spółdzielczej.
Kilka słów laureatki o tym, jak zaczęła się jej przygoda ze światem książek i co lubi czytać obecnie:
Moja przygoda z książką w wieku szkolnym nie rokowała dobrze na przyszłość. Mama nauczycielka i bibliotekarka w pierwszych dniach wakacji przynosiła mi do domu torbę lektur i oczekiwała, że przeczytam je, abym w roku szkolnym miała więcej czasu na naukę. Nie był to dobry pomysł, bo skutecznie zraził mnie do książek na długie lata. Każdego dnia miałam przeczytać 50 stron i dopiero mogłam decydować o swoim czasie. Niewiele rozumiałam treści, bo za oknem biegały koleżanki, z którymi chciałam spędzać czas. Dlatego miałam niechęć do czytania. Ale kiedy w moje ręce wpadła “Trędowata” Heleny Mniszkówny, czytałam całą noc przy świetle latarni ulicznej.
W dorosłym życiu miałam już ulubionych autorów (Danielle Steel, Nora Roberts). Ich książki czytałam z pasją. Do dziś, kiedy jestem na emeryturze, nic się nie zmieniło. Z książką wyjeżdżam na wypoczynek, idę do lekarza, bo w kolejce nie lubię tracić czasu. Czytam przed snem, kiedy gotuje się obiad. W wolnych chwilach czytam na balkonie. Zaraziłam tym zamiłowaniem męża, który początkowo niechętnie, ale po jakimś czasie złapał bakcyla. Jego ulubiona literatura jest inna, ale dobrze się uzupełniamy.
Życzę wszystkim w ten sposób wykorzystać wolne chwile. Życie staje się ciekawsze i pełniejsze.
Zwyciężczyni została nagrodzona pakietem nagród od Urzędu Miejskiego w Łomży, cukierni Bezowa Chmurka i pizzerii Pepe Rosso.
Serdecznie gratulujemy.