Stało się tradycją, że w kolejnych numerach biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta, ukazują się artykuły na temat naszej biblioteki. Tym razem przybliżamy działalność Filii Nr 1 mieszczącej się na ulicy Polnej 16. To najstarsza agenda biblioteki, założona w 1953 roku. Początkowo funkcjonowała jako Gminna Biblioteka Publiczna w Kupiskach z siedzibą w Łomżycy w powiecie łomżyńskim. Jak to się stało, że została pierwszą filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, dowiemy się z artykułu.

Zachęcamy do zapoznania się w całości z tym periodykiem, w szczególności zaś zapraszamy do przeczytania artykułu “Jedynka najstarsza filia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży” na stronie 15.

Bezpłatny periodyk jest dostępny w naszych agendach oraz na stronie Łomża Portal UM.