Przyjaciele z naszej łąki

Finał konkursu plastycznego “Przyjaciele z naszej łąki” (Oddział dla Dzieci 14 czerwca 2024 r.)

Rozstrzygnięcie konkursu

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO “PRZYJACIELE Z NASZEJ ŁĄKI”

14 czerwca 2024 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego “Przyjaciele z łąki” skierowanego do dzieci z łomżyńskich przedszkoli i zespołów przedszkolnych.
Każdy mały artysta miał za zadanie wykonać ilustrację (dowolną techniką plastyczną) nawiązującą do hasła konkursu i odnoszącej się do wybranego tekstu literackiego.
Łącznie wpłynęło 37 prac.
Oceny prac dokonała komisja, w skład której weszły uczennice Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka w Łomży:
1. Karolina Orzołek
2. Gabriela Okuniewska
3. Marta Sekścińska
4. Zofia Bukowska
Biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość oraz wykorzystanie różnych technik plastycznych Jury przyznało 10 wyróżnień:
1. Anastazja Kwiatkowska – PP nr 9 w Łomży
2. Amelia Wiśniewska – SP nr 10 w Łomży
3. Oliwia Sławińska – PP nr 4 w Łomży
4. Adrianna Brulińska – PP nr 4 w Łomży
5. Marcin Frączek – PP nr 9 w Łomży
6. Liliana Mieczkowska – SP nr 10 w Łomży
7. Iga Zduńczyk – PP nr 9 w Łomży
8. Mia Makowska – PP nr 9 w Łomży
9. Marcelina Żurawska – SP nr 10 w Łomży
10. Miłosz Bajkowski – PP nr 9 w Łomży

Wyróżnienia i podziękowania wręczyła Pani Teresa Fromelc-Pawelczyk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział.
Podsumowanie konkursu uświetniła inscenizacja “Rzepki” w wykonaniu naszych bibliotekarzy oraz uczennic Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie, nauczycielom za zachęcenie i przygotowanie przedszkolaków do konkursu, gratulujemy laureatom.

Wszystkie reakcje: