Powiedz to jeszcze raz – wiersze trudne w wymowie

Konkursu recytatorski “Powiedz to jeszcze raz – wiersze trudne w wymowie” klas 4-8 (21 kwietnia 2023 r. Hala Kultury w Łomży)

PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA KONKURSU RECYTATORSKIEGO “POWIEDZ TO JESZCZE RAZ – WIERSZE TRUDNE W WYMOWIE”
21 kwietnia 2023 r. wystąpili uczniowie z klas 5-8. Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Przebiegał w dwóch etapach i obejmował dwie grupy wiekowe. 20 kwietnia (czwartek) występowali recytatorzy klas 1-4, a w piątek, 21 kwietnia, wystąpili uczniowie klas 5-8.
Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, które wyłoniły maksymalnie pięcioro reprezentantów w każdej grupie wiekowej.
Do konkursu zgłosiło się łącznie 90 recytatorów ze szkół z powiatu: ze Szkoły Podstawowej w Rakowie-Boginiach, Przytułach, Rutkach, Kupiskach, Konarzycach, Drozdowie, Piątnicy oraz Łomży – SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 9, SP nr 10 i SP Katolickiej.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego poetyckiego „łamańca językowego”. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, m.in.: Agnieszki Frączek, Marii Konopnickiej, Hanny Łochockiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy Marcina Brykczyńskiego, Łukasza Dębskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima.
W obu kategoriach wiekowych publiczność miała możliwość wyboru swojego faworyta przyznając Nagrodę Publiczności.
Dzisiaj Uczniom klas starszych przysłuchiwał się wyjątkowy gość – Wiceprezydent Miasta Łomża Pan Andrzej Garlicki.
Oceny prezentacji recytujących dokonało jury w składzie:
  • Pani Maria Fromelc-Chmielewska – ekspert Pracowni Analiz Wyników Egzaminacyjnych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży;
  • Pani Dorota Przestrzelska – polonistka i bibliotekarka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz Pan
  • Wawrzyniec Kłosiński – Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
i po wysłuchaniu 35 recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
🏆I miejsce – Maja Kazimierczuk – Szkoła podstawowa nr 9 w Łomży
🏆II miejsce – Julia Góralska – Szkoła Podstawowa w Przytułach
🏆III miejsce – Jeremi Sokół – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
Wyróżnienia:
🥇Zofia Dudkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 5 im.Stanisława Staszica w Łomży
🥇Julia Hnatkowska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
🥇Laura Modzelewska – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Janusza w Łomży
🥇Aniela Narolewska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży
Tomasz Obrycki – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
🥇Maja Pokropowicz – Szkoła Podstawowa w Rakowie – Boginiach
🥇Filip Sierzputowski – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
🥇Natalia Śmiarowska – Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
W wyniku głosowania Nagrodę Publiczności otrzymała Maja Zawadzka ze Szkoły Podstawowej w Rutkach.
Przesłuchania recytatorskie uświetnił występ Pani Magdy Sinoff – instruktor ds. śpiewu w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży oraz podopiecznego Aleksandra Szymańskiego.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział.