We wtorkowe południe na ulicy Długiej pojawiły się nietypowe pojazdy i sprzęt, który zazwyczaj widujemy na budowach i w ogrodach. Grupa osób w żółtych kamizelkach z tajemniczymi napisami ZDiZ, MPGKiM ZB w Łomży ZZM, sprawnie i szybko zmieniła wygląd ulicy Długiej. Również przed budynkiem biblioteki, czyli kamienicą oznaczoną numerem 13, stanęły nowe obiekty – dwie donice, w których znalazły się piękne surfinie i wilce Ipomoea batatas. Wszystkim sprawcom tej kwietnej metamorfozy serdecznie dziękujemy, szczególnie dyrektorowi Panu Mariuszowi Zapertowi i Pani Dorocie Bączek. Dzięki ciężkiej pracy osób, której na co dzień może nie zauważamy, nasze miasto co roku na wiosnę rozkwita wielokolorową feerią barw, a w tym roku nasza biblioteka również zyskała kwietną dekorację.