Z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży spotkał się Jakub Żulczyk – pisarz, publicysta, scenarzysta. Za swoją powieść „Ślepnąc od świateł” – kryminał dziejący się w Warszawskich realiach, otrzymał nominację do Paszportu Polityki oraz nominację do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2014.
Zadebiutował w 2006 roku przygodową powieścią o miłości, „Zrób mi jakąś krzywdę”. 2008 r. przyniósł „Radio Armageddon”, powieść, która w 2014 doczekała się teatralnej adaptacji we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, oraz przeredagowanego wznowienia na początku 2015. Obie książki szybko stały się „kultowe” wśród młodych czytelników.
Napisał również powieść grozy „Instytut”, fantastyczno-przygodową dylogię o przygodach Tytusa Grójeckiego – „Zmorojewo” oraz zilustrowaną przez Agatę Bogacką książeczkę dla dzieci, „Zdarzenie nad strumykiem”. Wczoraj promował swoją ostatnią powieść “Dawno temu w Warszawie” będącą kontynuacją “Ślepnąc od świateł”.
Jakub Żulczyk był też stałym felietonistą „Elle”, „Wprost”, „Przekroju”, „Dziennika” oraz „Exklusiva”. Publikował również w „Playboyu”, „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie”, „Ha!Arcie” oraz „Notesie na sześć tygodni”. Współprowadził programy telewizyjne i radiowe.
Oprócz pisania prozy i publicystyki, pracuje także jako scenarzysta serialowy (“Brzydula”, “Belfer”, “Warszawianka”)
Spotkanie prowadził Rafał Mikołaj Krasucki.
Fot. Jakub Wysmułek
Skip to content