Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie

z Jakubem Żulczykiem

19 kwietnia (piątek) 2024 r. o godz. 18.00 w Hali Kultury na Starym Rynku

rozmowę poprowadzi Rafał Mikołaj Krasucki

Jakub Żulczyk jest polskim pisarzem, scenarzystą i dziennikarzem. W jego bogatym dorobku literackim znajdują się powieści: Radio Armageddon”, „Instytut”, nominowane do Paszportów Polityki „Wzgórze Psów” czy „Informacja zwrotna” która zdobyła tytuł Książki Roku 2021 serwisu kulturalnego www.granice.pl oraz zdobyła nominację do Bestsellerów Empiku 2021. Ponowną nominację do Paszportów Polityki przyniosła autorowi powieść sensacyjna „Ślepnąc od świateł”. Jej ekranizacja w formie serialu zdobyła popularność na całym świecie. W 2023 r. premierę miała jego najnowsza powieść „Dawno temu w Warszawie”, stanowiąca kontynuację powieści „Ślepnąc od świateł”. Obok powieści, autor ma na swoim koncie scenariusze do serialu „Brzydula”, „Belfer”, „Warszawianka”.

Razem z Juliuszem Strachotą, prowadził podcast pt. „Co ćpać po odwyku” poświęcony wychodzeniu z uzależnień.