Wronki, 1984 rok. Pewnej grudniowej nocy w domu dziecka wybucha pożar, w którym ginie ośmioro dzieci i dyrektor tej placówki. Śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn tragedii prowadzi lokalna milicja, ale Komenda Wojewódzka z Poznania na miejsce zdarzenia wysyła dwóch najlepszych funkcjonariuszy: porucznika Mirosława Brodziaka oraz chorążego Teofila Olkiewicza. Ich śledztwo wykazuje, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Szamotuły, 2019 rok. Po ukończeniu studiów w Szczytnie podkomisarz Aneta Nowak wraca do komendy policji w Szamotułach. Od razu zostaje przydzielona do zespołu dochodzeniowo-śledczego pracującego nad rozwiązaniem zagadki śmierci mężczyzny, który powiesił się we własnym mieszkaniu. I chociaż pobieżne oględziny wskazują, że to było samobójstwo, to ekspertyzy policyjnych techników nie wykluczają udziału osób trzecich.

W tym samym czasie współpracujące z niemiecką policją poznańskie CBŚP dowiaduje się o planowanym transporcie ogromnego ładunku narkotyków, który z Berlina ma trafić do wybudowanego niedawno niedaleko Szamotuł nowoczesnego magazynu.

Co łączy te trzy na pozór niezwiązane ze sobą sprawy? Śledztwo dotyczące pierwszej z nich dawno zostało zamknięte, druga wygląda na rutynowe dochodzenie, a trzecią kontrolują służby specjalne. Czy wydarzenia sprzed trzydziestu pięciu lat mają jakiś związek z aktualnie prowadzonym śledztwem? Dociekliwa podkomisarz Aneta Nowak postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę…

Skip to content