18 maja (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło. Spotkanie adresowane jest do uczestników projektu “Łączy nas Kultura”, finansowanego przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja.
Joanna Jagiełło – wielokrotnie nagradzana polska pisarka, autorka wierszy, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej debiutancka powieść dla młodzieży “Kawa z kardamonem” była nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 i nagrody Donga. Jest trzykrotną laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren.

“Czytelnicy też często pytają mnie, dlaczego właściwie piszę dla młodzieży. Wynika to często z wrażenia, że prawdziwy pisarz powinien pisać dla dorosłych, bo pisanie dla dzieci czy młodzieży jest łatwiejsze, bardziej niepoważne. To bzdura. Pisanie dla dzieci i młodzieży jest najważniejsze. Prawie dziesięć lat pracowałam w gimnazjach i liceach, mam też dwie córki, z którymi mogłam dojrzewać i przyglądać się światu ich oczyma. I wiem, że młodzi ludzie potrzebują rozmowy o problemach, z którymi się borykają. Książka jest jak rozmowa, bo nie zawsze jest z kim porozmawiać.”

Skip to content