zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą,

które odbędzie się 11 września 2020 o godz. 17:00

na Dziedzińcu Biblioteki, ul. Długa 13

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 r. w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, dokumentów kryminalnych Polskie morderczynie i Zbrodnia niedoskonała oraz podręcznika Maszyna do pisania. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. Pochłaniacz otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a Okularnik – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 15 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House. Stacja TVN poinformowała, że pracuje nad serialem kryminalnym opartym na powieści Lampiony, trzecią z serii Cztery żywioły. W roli głównej zobaczymy Magdalenę Boczarską.

Zapraszamy!

11 września (piątek), godz. 17:00

ul. Długa 13 (dziedziniec od ulicy Jatkowej)

WSTĘP WOLNY

W przypadku złej pogody spotkanie odbędzie się w holu Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14.