Konkurs czytelniczy

B jak biblioteka B jak Bahdaj

Konkurs czytelniczy “B jak biblioteka B jak Bahdaj” – 11 maja 2023, Hala Kultury w Łomży.

Konkurs czytelniczy “B jak biblioteka B jak Bahdaj” rozstrzygnięty!

11 maja 2023 roku w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży odbyła się 11. edycja Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego skierowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W tym roku młodzież wykazała się znajomością książek polskiego autora Adama Bahdaja: Kapelusz za 100 tysięcy. Konkurs ph. “B jak biblioteka, B jak Bahdaj” został zorganizowany w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. “Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”
Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjra Władysława Raginisa w Piątnicy, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, Szkoły Podstawowej w Rakowie-Boginiach, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży. Trzyosobowe drużyny zostały wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne oraz formułowali wypowiedzi na podstawie wysłuchanych fragmentów.
Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie:
  • Pani Maria Tocka – dziennikarka Tygodnika Podlaskiego “Kontakty”,
  • Pani Joanna Chludzińska – specjalistka w Dziale Edukacji i Promocji, Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży
  • Pani Magdalena Semeniuk – bibliotekarka, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży.
W wyniku zmagań czytelniczych laureatami:
I miejsca zostali uczniowie z Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego im. mjra Władysława Raginisa w Piątnicy: Julia Brzozowska, Joanna Sakowska i Zuzanna Zapert pod kierunkiem Pani Ewy Kutyło oraz Pani Ewy Wądołowskiej;
II miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży: Maja Ciuchnicka, Pola Galińska, Mateusz Jankowski, pod kierunkiem Pani Kamilli Rybarz-Bargielskiej;
III miejsca – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży: Szymon Bućkowski, Mikołaj Andrzej Chmielewski i Filip Jankowski, pod kierunkiem Pani Marzeny Anny Chętnik
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział