Konkurs recytatorski on-line

KONKURS NA INTERPRETACJĘ UTWORÓW JANA PAWŁA II ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Konkurs na interpretację utworów Jana Pawła II

W dniu 30 października 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu na interpretację utworów Jana Pawła II pt. „Z wolna słowom odbieram blask”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz popularyzacja twórczości Jana Pawła II. Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego wybranego utworu poetyckiego Jana Pawła II. Forma prezentacji miała charakter dowolny, np. łączenie słowa mówionego ze śpiewem, dźwiękiem, ruchem, rekwizytem. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną konkurs odbywał się w wersji on-line.
Komisja w składzie:

Beata Antoniuk – aktorka Teatru Lalki i Aktora w Łomży
Joanna Klama – instruktor teatralny w MDK-DŚT
Anna Kamińska – bibliotekarz MBP
po wysłuchaniu nagrań 10 recytatorów postanowiła przyznać następujące nagrody:

? I miejsce – Izabela Jastrzębska
? II miejsce – Kacper Łempicki
? III miejsce – Natalia Bieniek

oraz jedno wyróżnienie dla:
Gabrieli Surowik

Komisja wzięła pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!

Izabela Jastrzębska

“Odkupienie szuka Twego kształtu – Siostra”

Kacper Łempicki

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży