DNI LITERATURY DZIECIĘCEJ

ogłasza konkurs recytatorski
Chrząszcz brzmi w trzcinie … – językowa gratka

Założenia organizacyjne:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Odbywa się w dwóch grupach wiekowych:
– klasy I – IV
– klasy V – VIII.
Konkurs przebiega w dwóch etapach:
– etap I – eliminacje szkolne mające na celu wytypowanie do finału maksymalnie 5 reprezentantów szkoły w każdej grupie wiekowej,
– etap II – finał.

2. Zadaniem każdego uczestnika jest przedstawienie jednego poetyckiego „łamańca językowego”. Proponowani autorzy: Anna Frączek, Łukasz Dębski, Małgorzata Strzałkowska, Marcin Brykczyński, Paweł Beręsewicz i inni.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie karty zgłoszenia (można mailowo oddzdzieci@mbp-lomza.pl lub telefonicznie (86) 216 54 08 do 8 kwietnia 2022 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, przy ulicy 3 Maja 6 A.

Karta zgłoszenia do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA, KLAUZULA INFORMACYJNA, REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczanie zdjęć uczestników na stronie internetowej Biblioteki.

4. Przesłuchania konkursowe odbędą się 28 i 29 kwietnia br. (w czwartek – klasy I – IV,
w piątek – klasy V – VIII) o godz. 10.00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.

5. Oceny prezentacji dokona Jury, powołane przez Organizatora, biorąc pod uwagę:
– zgodność repertuaru z tematem konkursu
– interpretację, dykcję i ogólny wyraz artystyczny.

6. Laureaci otrzymają nagrody i wyróżnienia.

7. Widzowie poprzez głosowanie będą mogli przyznać Nagrodę Publiczności.

8. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 86 216 54 08 i na stronie www.bibliotekadladzieci.pl.