Przyroda wierszem pisana

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu recytatorskiego “Przyroda wierszem pisana” (klasy 1-4), który odbył się 16.04.2024 w Hali Kultury w Łomży.

Przyroda wierszem pisana(1-4)

KONKURS RECYTATORSKI “PRZYRODA WIERSZEM PISANA” ROZSTRZYGNIĘTY!
To już 21. edycja konkursu recytatorskiego organizowanego przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w ramach Dni Literatury Dziecięcej (2-30 kwietnia). W tym roku hasło brzmiało „Przyroda wierszem pisana”.
Konkurs recytatorski skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. 16 kwietnia (wtorek) występowali recytatorzy klas I – IV.
Pierwszym etapem konkursu były eliminacje szkolne, które wyłoniły maksymalnie pięcioro reprezentantów w każdej grupie wiekowej.
Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół w Bożejewie, Konarzycach, Kupiskach, Piątnicy, Śniadowie, Wygodzie oraz Łomży – SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5, SP nr 9, SP nr 10.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego utworu związanego z przyrodą. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, m.in.: Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.
W obu kategoriach wiekowych publiczność ma możliwość wyboru swojego faworyta przyznając Nagrodę Publiczności.
 W kategorii klas I – IV oceny prezentacji recytujących dokonało jury w składzie:
Pani Małgorzata Wasilewska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży
Pani Magdalena Sinoff – instruktor ds. muzyki w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży
Pani Natalia Jankowska – redaktor wydawniczy Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego “Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży
i po wysłuchaniu 40 recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce  – Hanna Świętochowska – Szkoła Podstawowa im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. “Jadzia” w Konarzycach
II miejsce – Ewa Czornak – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży
III miejsce – Oliwia Zorczykowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Roszczewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny SP im. mjr. Władysława Raginisa w Piątnicy
Aleksandra Święczkowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Maria Jemielity – Szkoła Podstawowa im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. “Jadzia” w Konarzycach
Alicja Szymańska – Szkoła Podstawowa im. ppor. dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. “Jadzia” w Konarzycach
Oliwier Zabielski – Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
Nikola Ponichtera – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wygodzie
Liliana Boguska – Szkoła Podstawowa w Starym Bożejewie
Dominik Mieczkowski – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Nagrodę publiczności w wyniku głosowania otrzymała
Nagrodę specjalną otrzymała Aleksandra Zysk – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży

W przerwie recytacji uczniów publiczność miała możliwość obejrzeć występ artystyczny dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego “Mały Artysta” pod opieką pań: Anety Niedbały, Eweliny Cwaliny i Natalii Jankowskiej.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie.