Przenieś się w czasie do Polski z czasów 20-lecia międzywojennego, gdy postrach w Warszawie siał żydowski gangster. Kim jest tytułowy Król z powieści Szczepana Twardocha? Jeśli czytałeś inne książki tego samego autora, ta z pewnością Cię nie zawiedzie.

Poczuj się jak podróżnik w czasie

Wyobraź sobie, że jesteś w Warszawie w 1937 roku. Wszystko wokół wydaje Ci się zupełnie inne, niż zdążyłeś zapamiętać. Stolica była u progu rozwoju, mieszkało tu wielu Żydów i to oni trzymali żelazną ręką warszawski półświatek, którego królem był Kum Kaplica, stary bojownik PPS-u i socjalista. Na jego zlecenie bokser Jakub Szapira zabił ojca Mosze Inbara za niespłacone długi. Po wielu latach syn wraca pamięcią do czasu, kiedy zginął jego ojciec, a w salach Kina Miejskiego trwała emocjonująca walka bokserska. Naprzeciwko siebie stanęli wówczas Andrzej Ziembiński i Jakub Szapira. Wyraźnie wygrał ten drugi, ku uciesze Mojżesza Bernsztajna i Kuma Kaplicy.

Wniknij w świat, w którym pieniądz jest najwyższą wartością i z łatwością można za niego stracić życie.

Atuty Króla

Szczepan Twardoch po mistrzowsku potrafi rysować przed czytelnikiem realia swoich powieści. Świetnie przedstawił również Warszawę lat 30. XX wieku. Powieść Król dostarczy Ci emocjonujących przeżyć. Będziesz zaskoczony zarówno nagłymi zwrotami akcji, jak i kontrastem pomiędzy luksusem Warszawy a jej dzielnicami nędzy. Przeczytaj o warszawskich Żydach, getcie, Polakach i różnicach pomiędzy nimi – na tle światopoglądowym i etnicznym.

źródło: empik.com

Skip to content