Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza

połączone z recitalem
16 maja 2023 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Hali Kultury
rozmowę poprowadzi dziennikarka Marlena Siok

Laura Łącz – aktorka, reżyserka i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie.  Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów. Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od wielu lat odtwarza postać Gabrieli w serialu „Klan”. Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej na wydziale aktorskim. Wydała własne tomy bajek i wierszy „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”, „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży”, cykl „Klara, królewna baletnica”.