Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży została partnerem Akademii Innowacyjności NGO #AINGO
Nowe możliwości tech & AI dla organizacji pozarządowych w całej Polsce
Federacja na rzecz Lepszej Debaty Publicznej zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w wyjątkowym programie „Akademia Innowacyjności – oswajanie sztucznej inteligencji i nowych technologii w trzecim sektorze” (#AINGO). To doskonała okazja, by zdobyć wiedzę, narzędzia i wsparcie, które pomogą NGO efektywnie wdrażać innowacyjne technologie, w tym sztuczną inteligencję (AI), w codziennej działalności. Program przewiduje szkolenia stacjonarne w każdym województwie oraz mentoring on-line, aby zapewnić szeroki dostęp do szkoleń i wsparcia.
Współorganizatorem podlaskiej edycji Akademii Innowacyjności NGO jest Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, który gości program #AINGO w swoich progach oraz wspiera w działaniach promocyjnych i rekrutacyjnych.
Co oferuje Akademia Innowacyjności NGO?
- Dwudniowe warsztaty dla przedstawicieli NGO
Każda organizacja może zgłosić trzech swoich przedstawicieli do udziału w intensywnych, 16-godzinnych warsztatach weekendowych.
Pierwszego dnia uczestniczki i uczestnicy zapoznani zostaną z zasobami wiedzy teoretycznej i działaniem narzędzi AI w praktyce, natomiast drugiego będą mieli okazję praktycznie wdrożyć zdobytą wiedzę w działania swojej organizacji. Warsztaty odbędą się w kameralnych grupach (12-15 osób) pod okiem doświadczonych trenerów:
- sobota w godzinach 9:30-17:00
- niedziela w godzinach 9:30-16:00
W programie przewidziane są merytoryczne sesje, warsztaty oraz przerwy kawowe i lunch.
- Indywidualny program mentoringowy
Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy wezmą udział w cyklu zdalnych spotkań mentoringowych, dostosowanych do specyfiki ich organizacji. Mentoring (2 spotkania online) obejmuje m.in. analizę możliwości zastosowania nowoczesnych technologii oraz stworzenie spersonalizowanego planu wdrożenia AI.
- Networking z innymi NGO
Uczestnictwo w programie to także okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych. Współpraca, wymiana doświadczeń i wspólne wyzwania w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań będą kluczowymi elementami spotkań networkingowych.
Dlaczego warto wziąć udział?
W dobie dynamicznego rozwoju nowych technologii, wiele organizacji pozarządowych czuje zagubienie wobec rosnących wymagań i kosztów związanych z wdrażaniem innowacji. Akademia Innowacyjności NGO oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także praktyczne rozwiązania dla trzeciego sektora, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu organizacji. Uczestniczki i Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wprowadzać narzędzia AI, jak uzyskać darmowe licencje na programy oraz na co zwracać uwagę przy korzystaniu z materiałów generowanych przez sztuczną inteligencję.
Dla kogo jest program?
Program skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych i instytucji, niezależnie od miejsca działania czy skali przedsięwzięć. #AINGO obejmuje swoim zasięgiem całe terytorium Polski, co czyni ją dostępną dla każdej zainteresowanej NGO, niezależnie od regionu.
Nie przegap okazji, aby Twoja organizacja stała się liderem innowacji! Dołącz do Akademii Innowacyjności NGO i odkryj, jak nowoczesne technologie mogą zmienić przyszłość Twojej organizacji.
Zgłoszenia i liczba miejsc
Liczba miejsc w programie jest ograniczona – tylko 5. organizacji (max. 3 osoby z jednej organizacji) lub 15. osób z każdego województwa może zostać zakwalifikowanych do programu. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj: formularz zgłoszeniowy.
Nie czekaj, zgłoszenia przyjmujemy tylko do wyczerpania miejsc!
Gdzie szukać więcej informacji?
Szczegóły na temat programu dostępne są na stronie: lepszejdebatypublicznej.pl/aingo.
Zapraszamy do udziału w Akademii Innowacyjności NGO i dołączenia do grona organizacji, które zmieniają swoje podejście do technologii i sztucznej inteligencji!
* Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
** Projekt jest objęty patronatem ngo.pl.
Kontakt
Ania Kalinowska-Balcerzak
kontakt@lepszejdebatypublicznej.pl